​איך לבחור שירי בר מצווה למצגת?

לקראת הגעתו של בנכם לגיל מצוות ההתרגשות בבית הולכת וגוברת, לבטח גם אתם מעוניינים להפיק אירוע מקורי, מרגש, מלהיב וייחודי עבור חתן השמחה. כדי להפיק חגיגת בר מצווה עליכם להחליט על תקציב, מיקום האירוע, מספר משתתפים, תפריט, וכמו כן יש לקבוע מועד למסיבה ולבחור בעלי מקצוע ואטרקציות מדליקות. כמו כן, אין לוותר על מצגת או קליפ בר מצווה, כאשר את המצגת אפשר להכין לבד יחד עם הילד, אך למצגת מושקעת מומלץ לפנות לאולפן הפקות מקצועי המתמחה בנושא זה.

מצגת מקצועית - מזכרת מרגשת לאירוע ולכל החיים

כאמור, מצגת לאירועי בר מצווה ניתן להכין בבית באמצעות תוכנות ידידותיות למשתמש כמו פאוור פוינט, אך כדי להפיק מצגת מושקעת ומרגשת אין תחליף לניסיון המקצועי של אולפן הפקות. באולפן יש את כל הציוד והידע הנדרשים להפקת מצגות באיכות גבוהה, צוות האולפן מסייע לחתן השמחה ולהוריו לתכנן תסריט מקורי ומעניין, לבחור שירי בר מצווה למצגת המושקעת והמרגשת, לבחור אפקטים מיוחדים ולא שגרתיים, לשלב קטעי מעבר ואנימציות מדליקות ומשעשעות, להוסיף תמונות העוברות ליטוש בפוטושופ, לשלב סרטונים שההורים צילמו לאורך השנים וכדומה.

מצגת מרשימה לשדרוג האירוע

הפקה מקצועית של מצגת לבר מצווה תשדרג את האירוע שלכם, ותאפשר לכל המוזמנים לקבל הצצה לחיי הנער המתבגר. במצגת נהוג לשלב סרטונים ותמונות מטיולים, מאירועים משפחתיים, מתקופת הינקות ועד גיל הבגרות, ולמעשה לקבל מושג מיהו הנער, מהם תחביביו ומהו אורח חייו. את המצגת ניתן להקרין על מסכים גדולים באולם האירועים, וכמובן שזוכים במצגת מדהימה המהווה מזכרת חשובה ומקורית לכל החיים.

חלק בלתי נפרד מההפקה כולל בחירת שירי בר מצווה למצגת, מומלץ לבחור בשירים שהילד אוהב ומחובר אליהם רגשית. את השירים ברקע כדאי להתאים לתסריט אותו מתכננים יחד עם צוות אולפן ההפקות, ובהתאם לתמונות, לסרטונים ולאנימציות המופיעים במצגת. בחירת השירים הינה קריטית להצלחת המצגת ולהעברת מסרים שונים או ציון תקופות חשובות בחיים, לדוגמה ניתן לבחור שירי ילדות לתמונות מתקופת הינקות, שירים המתאימים לתמונות מטיולים וכיוצא בזה.

בחירת שירים למצגת בהתאם להעדפות הילד

את השירים למצגת כדאי לבחור בעזרת הילד ויש להתחשב בסגנונות המוסיקליים המועדפים עליו. חשוב לזכור כי המצגת נועדה קודם כל עבורו ועליה להיות מרגשת ולשקף את טעמו האישי ואורח חייו הייחודי. חשוב להתייעץ עם צוות האולפן מאחר ויש שירים המוגנים בזכויות יוצרים, ולבטח אינכם רוצים להסתבך עם החוק או לגלות כי אמן כלשהו החליט לתבוע אתכם בגין שימוש בשיריו. אגב, אם הילד אוהב לשיר אפשר להקליט אותו באולפן ולצרף למצגת שלו שירים מקוריים פרי עטו או שירים ידועים ומוכרים שהוא מבצע בעצמו.

בחירת השירים חשובה להפקת מצגת מעניינת שלא תישכח מיד לאחר הקרנתה, לכן רצוי לא לבחור שירים שכולם בוחרים, אלא להוסיף שירים מקוריים, כל עוד הילד אוהב אותם.

לקריאת מאמרים נוספים בנושא חגיגת אירוע בר מצווה כנסו: