בוק לתאומות החוגגות יחד בת מצווה

"קרן ואור הן תאומות שלא נפרדות כמעט לרגע. הולכות לאותן חוגים, יש להן כמעט אותן חברות, אוהבות להתלבש ביחד וכמובן,רצו להפיק בוק בת מצווה לתאומות ביחד."
"הדר והראל אומנם תאומות, אבל יש להם תחביבים אחרים לגמרי, אחת מופנמת והשנייה מאוד מוחצנת, אבל רצינו להפhe עבורן בוק משותף באותו יום, שתהיה להן חוויה משותפת ביחד"
ככה למעשה מתחילה כמעט כל שיחת טלפון בקשר לצילום בוק בת מצווה לתאומות.
 צילום בוק ל-2 בנות מצווה מהווה אתגר לא פשוט, גם לצלם מאוד מנוסה, ומצד שני זה כיף גדול לצלם 2 בנות מצווה ביחד, כשכל אחת מקבלת את המקום שלה, וגם שתיהן מקבלות חוויה ותמונות משותפות ביחד.

בוק בת מצווה לתאומות -האתגר

אז מה האתגר הגדול בצילום תאומות? לתת לכל אחת את התשומת לב שלה, להדגיש בצילום לכל תאומה את האופי המיוחד רק לה וגם להעניק חוויה משותפת לשתיהן.
למעשה הצילום צריך להיות גם אישי, וגם זוגי-משותף ומכאן מגיע האתגר הגדול שלנו כיצד לגרום לכל אחת לתת ביטוי לעצמה, כשהצילומים הם משותפים.

אפשרויות הצילום לתאומות

למעלה מ-18 שנים אנחנו מצלמים תאומות, לכן יצרנו מספר אפשרויות לצילום, שיתנו את המענה המושלם לתאומות.
האפשרות הראשונה הפחות מומלצת היא להפיק בוק משותף ביום אחד עם צלם אחד. זאת האפשרות הפשוטה יותר.
הבוק מתחלק ל-2 , כל פעם תאומה אחרת מצטלמת והתאומה השניה מחכה לתורה.
היתרון בבוק הזה, שהעלות שלו היא יחסית נמוכה, כי לא נדרשים 2 צלמים במקביל, החיסרון באפשרות הזאת, היא שלמעשה כל תאומה מקבלת "חצי בוק" כלומר חצי מהזמן צילום של הבוק עצמו.
אפשרות יותר טובה לדעתנו, היא צילום עם 2 צלמים במקביל, אבל במשותף. כלומר 2 התאומות מצטלמות כל הזמן ללא הפסקה, כשלכל אחת יש את הצלם שלה, אבל החוויה היא משותפת, כלומר הן מצטלמות במתחם משותף, כל אחת בנפרד וכמובן גם בתמונות משותפות.
היתרון באפשרות הזאת היא שכל אחת מקבלת בוק מלא משלה, אלבום מלא משלה ואת תשומת הלב שרק שלה, ומצד שני גם הן מקבלות חוויה משותפת ביחד, ותמונות משותפות ויום קסום רק שלהן, שלא יישכח לעולם.


מה צריך לדעת לפני צילום בוק לתאומות?

הדבר הכי חשוב זה לבחור את סגנון הבוק. יש לנו מגוון מאוד גדול של בוקים כמו בוק פנטזיה, בוק אורבני, בוק בחווה, בוק פופאפ ועוד...
חשוב לדבר עם בנות המצווה ולראות איזה בוק הכי מתאים לשתיהן. כל הבוקים שלנו הם מאוד מגוונים. חשוב להראות ביסודיות לתאומות את כל התמונות, האפשרויות, התלבושות השונות בכל בוק, בכדי שהן יהיו בטוחות שהן בחרו את הבוק הכי נכון עבורן.  

כמה צלמים וכמה אלבומים?

הדבר הבא הכי חשוב, זה לבחור כמה צלמים יגיעו לצלם את בתאומות. האם זה יהיה צלם/ת אחד/ת שיצלמו לכל תאומה "חצי בוק" כשאחת מצטלמת והשנייה מחכה לתורה? האם אלו יהיו 2 אלבומים נפרדים לכל תאומה, או אלבום אחד משותף, שבכל דף תופיע אחת הבנות, ובחלק מהדפים התמונות יהיו משותפות?
האם יגיעו 2 צלמים ולכל אחת יהיה את הזמן המלא שלה בבוק? האם כל אחת מקבלת אלבום מלא משלה?
כל אלו שאלות שצריך לשאול, מפני שיש לזה משמעות גם מבחינת התקציב וגם מבחינת נראות האלבום.  

מה הן ההכנות הנדרשות לבוק לתאומות?

לאחר שקבענו את סגנון הבוק ואופי הצילום, הגיע הזמן להכין את הבגדים והתלבושות לבוק. חשוב לציין שבחלק מהבוקים, אנחנו מביאים את כל הבגדים והתלבושות איתנו, לכן אין ממש צורך שתביאו משהוא מהבית, אלא אם כן ממש רוצים, כמו ג'ינסים במידה מותאמת אישית או חולצות קצרות במידה סצפציפית. בחלק מהבוקים אנחנו משלבים אקססוריז שלנו ותלבושות שלכם מהבית. אנחנו נדריך לאחר בחירת סגנון הבוק מה צריך והאם צריך להביא בגדים.
מפני שאנחנו רוצים להבליט לכל אחת את האופי המיוחד שלה, כדאי להביא לכל תאומה סטים של בגדים שונים, בכדי שהן לא ייראו אותו הדבר באלבום. את התמונות המשותפות אנחנו מצלמים כשכל תאומה לובשת בגד אחר.
במידה ויש לבנות המצווה תחביבים כלשהם, אפשר ורצוי להביא חפץ שמייצג את התחביב. למשל אם יש תאומה שאוהבת לרקוד, אפשר להביא את בגד הריקוד שלה לצילומים. אם יש תאומה שאוהבת ספורט, אפשר להביא לה לצילומים בגדי ספורט וכו'.  

מה עם איפור ושיער?

אנחנו תמיד ממליצים לפני הצילומים להתאפר ולסדר את השיער. לנו יש מאפרות שמתמחות באיפור ילדים ואיפור ילדים לצילום. כך שהבנות לא נראה מבוגרות או "כמו כלה", אלא אנחנו שומרים על הגיל 12 שלהן. הן פשוט ייראו במיטבן לאחר האיפור, ובמידה ויש פצעונים, האיפור יכול לטשטש אותם.
מבחינת שיער, אנחנו אוהבים לשמור על מראה שיער טבעי, אבל לתת לו תנועה ומסגרת נכונה לפנים. למי שיש שיער חלק, אנחנו מחליקים עוד יותר עם פן, מעצבים סוג של "בייביליס" בכדי שתהיה תנועה טבעית לשיער וגם מחזקים עם ספריי, שהשיער לא יתנפח בצילומי החוץ.
לבנות עם שיער מתולתל, אנחנו מעצבים את התלתלים בצורה נכונה שתחמיא למסגרת הפנים, וכמובן מחזקים עם ספריי שיער מתאים בכדי שהתלתלים לא יתנפחו בצילומי החוץ.  

כיצד נראה יום הצילום?

אנחנו קובעים את הלוקיישן לצילום מראש, וקובעים עם ההורים והתאומות את שעת התחלת הצילום. במידה ויש איפור ושיער, אנחנו קובעים עם המאפרת שלנו את שעת התחלת האיפור ולוקחים בחשבון שיש למעשה 2 בנות שצריכות להתאפר ומחשבים את זמן התחלת הצילום בהתאם.
לאחר שאנחנו נפגשים, מתחילה החוויה! אנחנו מצלמים בשיא המרץ, מחליפים לוקים, נהנים, צוחקים, מראים את התמונות שצילמנו, מדריכים וסבלניים.
הצילומים מבחינתנו צריכים להיות חוויה, ולכן אנחנו נותנים הרבה זמן לבנות המצווה להצטלם, ללא לחץ, בכיף, בכדי שהן ירגישו הכי טוב שאפשר. למעשה אנחנו תמיד קובעים את זמן הצילום יותר ממה שהוא צריך לקחת בפועל באמת, בכדי שכולם ירגישו נינוחים (ויפים).

מה מקבלים לאחר הצילום?

זה תלוי בחבילת הצילום שהזמנתם. בד"כ מקבלים 2 אלבומים מלאים, לכל ילדה את האלבום שלה, ובתוך האלבום דף אחד או שניים עם תמונות משותפות.
יש חבילות שכוללות רק תמונות על הדיסק, ויש חבילות שכוללות אלבום אחד משותף.
 
נשמח לעזור לייעץ ולענות על כל שאלה נוספת בקשר לצילום בוק בת מצווה לתאומות.