ספר אורחים לבת מצווה ואלבום ברכות

מהו ספר אורחים ואלבום ברכות וכיצד לעצב אותו בצורה הטובה ביותר

זוכרים את הפוסטר הענק הזה, בגודל סמיטריילר, עם התמונה של כלת הבת מצווה שהיו מעמידים בכניסת האורחים בקהל?
זוכרים את זה, שפעם היו "חותמים" מסביב לתמונה? אם אתם יודעים על מה אני מדבר, כנראה שעברתם את גיל ה-30 פלוס.
האמת? זה לא ממש השתנה. המטרה נשארה אותה מטרה, להשאיר מזכרת מהאורחים שתישאר לעוד הרבה שנים. כמובן, אם אין לכם חור ממש גדול בקיר בבית מהשיפוצניק שברח (מנסיון), או מקום ממש רחב מתחת למיטה, הפוסטר הענק כבר לא ממש רלוונטי עבורכם. היום, ספר אורחים לבת מצווה הוא הדבר הנכון.

ספר אורחים – לייק אבל על אמת

ספר אורחים הוא למעשה אלבום מעוצב שבו האורחים יכולים לכתוב ברכה קצרה לכלת הבת מצווה, חוץ מהדודה מהקיבוץ שכנראה תשתמש ב-4 דפים משל עצמה.
הספר מעוצב בצורה כזאת שהוא יכיל תמונות מתוך הפקת הבוק בת מצווה (שכמובן תעשו אותו אצלנו, נכון?) וגם מקומות לכתוב בהם את הברכות.
למעשה, ספר אורחים לבת מצווה הוא ספר זכרונות מאירוע הבת מצווה.
כן, כבר בגיל 12 אנחנו הופכים להיות נוסטלגים. אחחחח...הזכרונות...הזכרונות.

עיצוב הספר - כל אורח צריך מרפסת

בספר האורחים לבת המצווה יש מקומות מוגדרים לכתיבת הברכה. המקומות יכולים להיות לבבות, ענפי עצים, קוביות מעוצבות, לייקים של פייסבוק ועוד.
בצורה הזאת, לכל אורח יש מקום מוגדר לכתיבת הברכה שלו, ולשאר האורחים נשאר עוד המון מקום נוסף לכתיבת הברכה, כולל גם לדודה מהקיבוץ.
העיצוב משלב את התמונות של כלת הבת מצווה מתוך הבוק ואת הברכות בצורה הרמונית וזורמת.

האם יש קשר לספר האורחים לבוק בת המצווה?

ברור! בוק הבת מצווה וספר האורחים הם תאומים. לא זהים, לא סיאמים, אבל תאומים שנולדים מאותה האמא. מרגש.
לכן, מבחינת חומר, סוג הדפים, האיכות והאווירה, הם באותה רמה כמו הבוק בת מצווה שנפיק עבורכם. בדרך כלל גם באותו גודל של הבוק עצמו.
בכריכה אנחנו נכתוב "ספר האורחים של" ושם כלת הבת מצווה, בכדי שיוכלו להבדיל בין הבוק לספר האורחים.

בפר חתימות לבת מצווה
בפר חתימות לבת מצווה
ספר אורחים לבת מצווה
ספר אורחים לבת מצווה
אלבום אורחים לבת מצווה
אלבום אורחים לבת מצווה
אלבום אורחים
אלבום אורחים
ספר חתימות
ספר חתימות
ספר ברכות
ספר ברכות
ספר ברכות לבת מצווה
ספר ברכות לבת מצווה

המדריך האולטימטיבי להכנת ספר אורחים לבת מצווה

ספר אורחים לבת מצווה/אלבום ברכות הוא ספר שהאורחים כותבים בו במסיבה. בדרך כלל הוא מונח על השולחן קרוב לכניסה בכדי שהאורחים באירוע יוכלו לראות אותו מיד. התמונות יכולות להיות מתוך הבוק לבת מצווה או שילוב של תמונות עם החברים ובני המשפחה. ספר האורחים נקרא גם "אלבום חתימות",  "ספר הזכרונות" או "ספר ברכות" מכיוון שהוא נועד להכיל בתוכו זיכרונות מהאירוע, ברכות ואיחולים

בחירת עיצוב אלבום הברכות וספר האורחים:

עיצוב אלבום  ברכות לבת מצווה זו משימה לא פשוטה. העיצוב חייב להיות מותאם אישית. יש לעצב את האלבום באופן שישקף את אישיות הילדה ומשפחתה. השלב הראשון הוא בחירת תבנית העיצוב לאלבום. ישנן תבניות רבות זמינות באינטרנט, אך עדיף למצוא אחת שתתאים לטעם ולסגנון. אפשרי גם לבחור את תוכנת עריכת התמונות או אתר האינטרנט המועדפים עליך למטרה זו, וכמובן שיש מקומות שישמחו להציע עיצובים מקצועיים ומלוטשים משלהם. ישנן תבניות רבות ושונות לבחירתכם, אך חשוב לקחת בחשבון כמה תמונות תרצו לכלול באלבום ואיזה סוג תמונה תרצו. לדוגמה, תרצו הרבה תמונות, אז זה יהיה הגיוני להשתמש בתבנית עם יותר דפים. אם אין לכם הרבה תמונות ואתם מעדיפים אחת או שתיים בעמוד, אז יש תבניות שיעבדו טוב יותר עבור הצרכים שלכם.

 בחירת תמונות שייכנסו לאלבום החתימות

עדיף אם תכינו את התמונות האלה מראש, כדי שלא תצטרכו לבזבז זמן למצוא אותן כשמגיע הזמן לעצב את האלבום.  חשוב  לשלוח את כל התמונות למעצבת האלבום ולוודא שהן ברזולוציה גבוהה כדי שנוכל לקבל הדפסות באיכות טובה יותר. כדאי גם לוודא שנשלח גם תמונות של בני משפחה וחברים, כי התמונות שלהם חשובות לנו מאוד. אפשר כמובן לשלב גם תמונות מהבוק של כלת הבת מצווה.

שילוב של ברכה אישית מהמשפחה בספר האורחים

אפשר ואפילו רצוי לשלב ברכה אישית מבני המשפחה בדף הראשון של ספר האורחים. הברכה הופכת את האלבום להרבה יותר אישי ויפה כשהברכה של המשפחה מופיעה בהתחלה בצורה מעוצבת, ואז שאר הברכות של האורחים באירוע עצמו. 

דוגמא לברכה אישית מהמשפחה :

“ילדת בת מצווה יקרה, זה היה כל כך מדהים לראות אותך גדלה מילדה קטנה לנערה צעירה ויפה. תמיד היית השראה עבורנו. אנחנו כ”כ שמחים שאת הולכת לחגוג את בת המצווה שלך! אנחנו מקווים שהיום הזה יהיה היום הכי טוב בחייך ושתמיד תזכרי אותו כיום חגיגה. שתהיה בת מצווה זו מלאת שמחה ואושר! שתהנה מכל רגע ביום המיוחד שלך ושציון דרך זה יסמן את תחילתן של עוד שנים רבות ומאושרות. אנחנו אוהבים אותך מאוד מאחלים לך את הטוב ביותר בכל מה שאתה עושה”

נשמח לעזור לך בכל שאלה שקשורה לעיצוב והפקת אלבום חתימות או ספר אורחים לבת מצווה.