בוק בת מצווה בים

כיצד משלבים צילומים גם בים וגם בשקיעה

כולנו אוהבים את הים. את החול, את הסלעים שמבצבצים מהמים, את השמייל הכחולים וכמובן את השקיעות המרהיבות שאף אחד לא יכול להיות אדיש אליהן.
עם טבע ונוף מרהיב שכזה, חייבים לצלם את בוק בת מצווה בים, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה:
אנחנו מתמחים בצילומי בוקים בים וגם בשקיעה.  

את הצילומים בשקיעה אנחנו מתחילים למעשה שעתיים לפני השקיעה, בכדי לתפוס גם את קרני השמש האחרונות, את הכחול של הים והשמיים. לכן אנחנו מבקשים להביא בנוסף עוד לפחות 2 סטים של בגדים שאותם יהיה אפשרי להחליף בין סשן צילום אחד לשני. לאחר שסיימנו את הצילומים באור היום, צילומי השקיעה הכי מיוחדים שתראו:
שילוב של תלבושות, אקססוריז והשמש לכדי צילום אומנותי ומיוחד בשקיעה. אנחנו משתמשים בעמודי פלאש מיוחדים, עדשות בעלת מפתח צמצם איכותיות ומצלמות בעלות רגישות גבוהה לאור כדי להפיק ולצלם את תמונות הבוק הכי אומנותיות שתראו. למשל אורות מיוחדים מסביב לשימלה של כלת הבת מצווה שנראים כמו גחליליות מנצנצות ברקע, צביעה מיוחדת של השמיים למראה של שקיעת "אש" מיוחדת, זרים לשיער שמשתלבים עם נוף הים, עששיות מיוחדות שמאירות מסביב לכלת הבת מצווה ועוד המון אפשרויות ואפקטים. למעשה, אנחנו יכולים גם לקחת את השקיעה ולהוסיף לה עוד עננים, ציפורים, ספינות טרופות ועוד כיד הדמיון הטובה.

ישנן בנות שרוצות גם להצטלם בסגנון "בנות ים" (יש ללומר לנו לפני, שנוכל לעדכן אתכם בה זה כרוך מבחינת תקציב), ואז אנחנו למעשה מביאים סנפיר של בת ים אמיתי, עם טופ תואם, ומצטלמים ממש כמו בסיפורי אגדה מושלמים, גם באור יום, וגם בשקיעה של הים.

 

תשובות לשאלות נפוצות:

 

כמה זמן מצטלמים בים?

 בד"כ הצילומים לוקחים סביבות שעתיים : שעה וחצי באור היום, וחצי שעה בשקיעה. למעשה זמן השקיעה הוא מאוד קצוב והוא נקרא "שעת הזהב" למעשה מתאריך עד 30 דקות, והזמן הכי טוב הוא בדיוק 10 דקות לפני השקיעה, לכן אנחנו מכינים את עצמנו לזמן צילומים מוקצב, בהתאם לשמש.

מה צריך להביא עבור צילומים בים?

 רצוי להביא לצילומים באור היום 2 סטים של בגדים. אפשר שהסט הראשון יהיה ג'ינס קצר וחולצה קצרה, והסט השני בגד ים או סרט ספורטיבי אחר.
לצילומי שקיעה מאוד רצוי שמלה לבנה מתנפנפת ברוח, למראה עדין ויפה.
אפשר להביא גם אקססוריז כמו משקפי שמש, כובעים, צמידי ועוד...

האם הצילומים יכולים להיות גם בצהריים?

 הצילומים לא יכולים להיות בשעות "קשות" כמו צהריים, כי אז השמש לא נמצאת במקום שלה, התאורה חזקה וקונטראסטית בים, ועלולים להיווצר צלליות - עיגולים שחורים מסביב לעיניים. יש מצבים בהם מאוד מעונן, ואז התאורה מאפשרת לנו לצלם בכל שעה של היום, אבל זה נתון לשיקול הדעת של הצלם, באותו יום ספציפי. בד"כ אפשרי לצלם בצהריים בתקופת החורף.

האם קר בצילומים בים?

  זה מאוד תלוי בתקופה ובמזג האוויר. בעיקרון אנחנו מעדיפים לא לצלם בחורף בים, ואם רוצים, אנחנו לא מצלמים בשקיעה בכדי שכלת הבת מצווה לא תתקרר.

אילו תמונות אפשר לצלם במסגרת בוק בת מצווה בים?

ניתן לחלק את הלוקיישן בים ל-3 חלקים מרגשים:
החלק הראשון הוא צילומים באור יום, לפני השקיעה. בצילומים האלה נוכל לראות את השמיים הכחולים העמוקים, את העננים, וכמובן את חוף הם עצמו והגלים שנשברים על החוף. כאן השמש משחקת תפקיד ראשי, ומאירה בטבעיות את כלת הבת מצווה. אפשר להיכנס למים, לקפוץ בגלים או אפילו לשכב על קו החוף.

החלק השני בצילומים בים הם צילומי השקיעה:
כאן מגיעה ממש גולת הכותרת, הצבעים הצהובים של השקיעה שנקראים "שעת הזהב", בה רואים את השמש ממש ככדור או כקרני או שמתחבאות מאחורי העננים. בחלק הזה אנחנו נשתמש בפלאשים מקצועיים ומיוחדים כדי להאיר באור עדין את כלת הבת מצווה ולהדגיש את השקיעה שמאחוריה.

החלק השלישי של הצילומים נקראים AFTER SUNSET או "צילומים אחרי השקיעה". גם כשהשמש שוקעת לגמרי מאחורי הים, עדיין יש לנו מספיק אור לצלם את כלת הבת מצווה, והרקע מאחוריה יהיה כחול/זהוב, לפעמים יהיה אפשר לראות את קרני השמש האחרונות עוד מבצבצות מאחורי קו השקיעה. בחלק מהלוקיישנים יהיה אפשר לראות אפילו את אורות העיר הרחוקה, כעיגולי אור מנצנצים בתמונה.

מה צריך על מנת לצלם בוק בת מצווה בים?

דבר ראשון והכי חשוב זה מזג אוויר מתאים. בים אי אפשר להצטלם כשחם מידי, או כשקר מידי. לכן בקיץ אפשר להצטלם רק מוקדם בבוקר או לקראת השקיעה. התאורה בשאר שעות היום לא תחמיא לילדה ותיצור צלליות מסביב לעיניים ולפנים.
צילומים לקראת שקיעה הם הכי אידיאלים.
דבר שני זה להחליט אילו בגדים נלבש לבוק. האם זאת תהיה שמלה מתנפנפת ברוח? בגד ים? או אולי צעיף שיעוף ברוח ויתמזג עם הרקע של השמיים או הגלים?
עבור הצילום הכי נכון בזמן השקיעה, יש להביא פלאש חיצוני או בשפה המקצועית "סלייב". את הפלאש אפשר למקום על המצלמה, אבל בכדי להשיג תוצאות טובות, הכי נכון לשים אותו על עמוד תאורה ולא ישירות על המצלמה ובכך ליצור אפקט של אור טבעי יותר ונכון יותר.

האם בוק בת מצווה בים הוא מספיק?

בד"כ את הצילומים בים רצוי לשלב עם עוד צילומים בלוקיישן אחד לפחות. אמנם הים הוא מאוד יפה, אבל אם רוצים לצלם בוק בת מצווה מלא, רצוי לצלם או בטבע, או בסביבה אורבנית, שיעשירו את הבוק ואת הלוקיישנים וכמובן את הנוף והאינטראקציה של כלת הבת מצווה עם מה שקורה סביבה.

האם נכנסים לים בצילומים?

אני תמיד אומר שאם אפשר, למה לא? לא חובה כמובן להיכנס עם כל הגוך ולשחות בים, למעשה זה עלול להרוס את האיפור של כלת הבת מצווה, לכן אני ממליץ להיכנס רק עם הרגליים, ולתת לגלים של הים לעשות את העבודה של התנועה.
עבוד ילדות "יותר אמיצות" אפשר גם לביים קפיצה מעל פני המים, השפרצות מים לכיוון המצלמה (אל דאגה, אנחנו מוגנים בפני מים), זריקת צדפים וגם משחק בחול.

האם רצוי להביא אקססוריז לצילומים בים?

בוודאי. ואנחנו יכולים לדאוג לכל מיני אביזרים שישדרגו מאוד את הצילומים, כמו למשל עששית מוארת, בד מיוחד בצבע טורקיז ארוך שמתנפנף ברוח, חציות שיפון חלקות שאיתן אפשר להיכנס למים, זרים לשיער ועוד אקססוריז שונים שאנחנו אוספים במיוחד עבור הצילום בים.

אז איך מתחילים את הצילומים?

הכי טוב להתקשר אלינו, בכדי שנכיר אתכם יותר מקרוב, ונדע איזה בוק להתאים במיוחד עבורכם, כך שהחוייה תהיה מושלמת והתמונות יצאו הכי יפות שאפשר..