רעיונות לצילום בוק בר מצווה

היום זה כבר ברור – בין אם בר או בת מצווה, עושים צילום לבוק. למה? יש כל כך הרבה סיבות, שזה באמת כבר לא פשוט לעקוב. אבל הסיבה אולי העיקרית ביותר, מעבר למזכרת יפה, היא שאנחנו בעידן כזה שבו להצטלם זה דבר טבעי: פייסבוק, אינסטוש, וגם סתם ככה להוציא את הנייד לצלם עם חברים – היום זה חלק מהחוויה.

לכן ברור שכשמדברים על אירוע משמעותי, להצטלם זה כבר מאסט. ואם כבר מצטלמים, אז כדאי שיהיה מקצועי ואיכותי, כזה שנוכל להיזכר וליהנות ממנו גם שנים רבות קדימה. מסיבה זו, משפחות רבות אוהבות ורוצות לעשות בוק בר מצווה לחתן השמחה, וגם למשפחה עצמה. והאמת... זה ממש ממש כיף.

איך מוצאים את הרעיונות הטובים ביותר לבוק בר מצווה?

האמת היא שגם אם אין איזה קונספט גדול ומשמעותי, הפתרון כבר אצלכם ביד – הנער העולה למצוות. זה באמת כל מה שצריך, הרי מספיק לשאול אותו קצת על עצמו, על מה הוא אוהב, מה התחביבים שלו, מה מעניין אותו, מה הוא עושה במהלך השבוע, ומה הוא רוצה שיהיה בתמונות, וכבר יש לכם מספיק רעיונות לבוק בר מצווה מושקע וכיפי.

להתמקד בחתן השמחה, זה הסוד הגדול לכל סט צילומים מוצלח. אבל לפעמים רוצים לעשות משהו קונספטואלי יותר, כי זה מה שבא לכם ונראה שיעבוד. אז אפשר לקחת משהו שהנער אוהב, למשל כדורגל, ולעשות בוק בר מצווה על טהרת הכדורגל. למשל, להתחפש לשחקנים, לביים משחק, לצאת קצת למגרש וללכלך את הברכיים בבוץ ודשא. זה יכול להיות לא רק חוויה מגבשת לכל המשפחה, אלא גם חוויה כיפית שתזכרו עוד זמן רב.

מכניסים קצת מסורת לבוק בר מצווה

מעבר לקונספט או סט התמונות המבוסס על מה שאוהבים ונהנים ממנו, בכל זאת יש לנו כאן מאורע בעל משמעות מהותית. בר מצווה זהו רגע של פעם בחיים, הרגע בו הנער הופך לגבר. זהו גם רגע מיוחד מבחינה מסורתית או דתית, ולא מעטים אלו אשר ירצו בכל זאת להשאיר טעם של מסורת בצילומים.

מסיבה זו, אפשר לצאת לירושלים ולהצטלם בכותל, או אפילו בבית הכנסת האהוב עליכם (כל עוד זה יום חול כמובן). אפשר לעשות את הצילומים עם כיפה ותפילין, או להכניס פתק לכותל לקראת הרגע החשוב. אפשר גם לצלם את הנער על הרקע של הסביבה הקרובה, השכונה, הבית, בית הספר, ועוד.

חשבו מחוץ לקופסה, על הדברים החשובים והאהובים עליכם. התוצר יהיה בוק בר מצווה מושלם, אשר יעניק לכם אירוע חווייתי ומרגש, ומצד שני מזכרת שתלווה אתכם שנים רבות קדימה. כמובן שאפשר גם לקחת צילומים נבחרים ולעשות מהם מצגת, תמונות ממסוגרות ואפילו להעלות לאינסטוש. העיקר שיהיה רק אושר ומזל טוב.